A zsűri intézménye – a végső döntéshozó
A világon egyedülálló eljárásunk az ökológiailag fenntartható márkák kitüntetésében a zsűri döntésével zárul. Minden benyújtott dokumentumot, és a GREEN BRANDS-indexet is figyelembe véve, egymástól függetlenül szavaznak egy-egy márkáról.
A zsűri az üzleti élet, a tudomány, a média, az ügynökségek és a környezetvédelmi szövetségek magas rangú képviselőiből áll. Örömmel mutatjuk be a jelenlegi ciklus zsűritagjait Magyarországon:
Amb. Dr. Botos Barbara
Klímaügyekért és Klímadiplomáciáért Felelős Utazó Nagykövet, Energiaügyi Minisztérium
Docens, Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, Földrajz és Környezettudományi Intézet
Botos Barbara az Energiaügyi Minisztérium Utazó Klíma Nagykövete. Korábban a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium klímapolitikai főosztályát vezette, majd az Innovációs és Technológiai Minisztérium klímapolitikáért felelős helyettes államtitkáraként tevékenykedett 2018-2022-ig. Több egyetemen tanít és tanított, valamint helyi önkormányzatoknál a környezetvédelem és klímapolitika területén is dolgozott. Barbara az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem docense, ahol többek között fenntartható környezet- és erőforrás-gazdálkodást, terület-és településfejlesztést, helyi irányítási modelleket, ESG szabályozást és módszertant, meteorológiát és éghajlattant, politikai földrajzot, valamint a tér és társadalom kapcsolatelemzését tanítja. Barbara a Woman in Energy (WONY) szervezet tagja, valamint a Hungarian Business Leaders Forum (HBLF) és a WONY mentora, továbbá a Klíma Freskó ismeretterjesztő játék hazai védnöke.
Dr. Bodnár Viktória
IFUA Horváth & Partners Kft. ügyvezető partner
Bodnár Viktória a Corvinus Egyetem docense. Viktória több, mint 30 éves szakmai tapasztalattal rendelkezik az üzleti, közszolgálati és nonprofit szektorban. Stratégiai, rendszer- és szervezetfejlesztési, elemzési tapasztalata kiterjed gyakorlatilag minden iparágra.
Fenntarthatósági, különösen körforgásos szakértőként, tanácsadói pályafutása során jelentős és széleskörű gyakorlatot szerzett a körforgásos gazdasági átállási és hulladékkezelési szakterületen.
15 éve ötletgazdája és alapítója a számos hazai civil szervezetet és társadalmi vállalkozást segítő IFUA Nonprofit partnernek.
Bognár Károly
Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal – kommunikációs vezető
Bognár Károly 2005 óta foglalkozik a fenntarthatóság kérdéseivel. Több nagy cég egykori CSR-vezetőjeként, valamint a KÖVET Egyesület a Fenntartható Gazdálkodásért nevű civil szervezet volt ügyvezetőjeként közel állnak hozzá a fenntarthatóság, a környezetvédelem kérdései. Fontosnak tartja, hogy a közvélemény a fenntarthatóságról hallván ne csak a környezetvédelemre, hanem a társadalmi és a gazdasági fenntarthatóság ügyeire is gondoljon. A KÖVET vezetőjeként az egyik fő szervezője és motorja volt a fenntarthatósági jó gyakorlatokat bemutató seregszemlének, a CSR Piacnak.
Ferenczi Attila Maxim
Reco Waste Management Kft.
Gláser Tamás
Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége
Ezen különböző országos szervezetek képviseletében, melyekben vezetői pozíciót foglal el szem előtt tartja a vállalkozások és lakosság számára rendkívül fontos a környezet- és természetvédelemre nagy hangsúlyt helyező márkák és termékek fejlesztése, értékesítése és felhasználása és egyben az áruhamisítások visszaszorítása. Agrárminisztérium Hungarikum Védjegy Bizottság tagja, Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács civil szervezet képviselője.
Hankó Gergely
Ügyvezető Igazgató – Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége (KSZGYSZ)
A Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége (KSZGYSZ) ügvezetője. Környezetvédő, hulladékgazdálkodási és fenntarthatósági szakértő, 16 év tapasztalattal.a területen. Kiemelten fontos számára a magyar zöldipar képviselete, a nagyvállalatok ösztönzése a fenntarthatóság és a körforgásos gazdaság felé.
Hitvallása:
A fenntarthatóság nem csupán környezetvédelmi kérdés, hanem gazdasági és társadalmi felelősség is. A cégeknek és egyéneknek egyaránt elő kell mozdítaniuk a környezetbarát gyakorlatokat, hiszen az erőforrás-takarékosság és a körforgásos gazdaság kialakítása mindannyiunk jövőjét meghatározza. A GREEN BRANDS minősítés támogatja a vállalatokat ezen az úton, elismerve elköteleződésüket a fenntartható működés irányába, más piaci szereplő közül kiemelve őket.
Herczeg Andrea
Csak a Mentes alapító, tulajdonos
Hermann Zsuzsanna
Trade Magazin
Számos szakmai zsűrinek tagja, úgymint a Product of the Year-, a SIRHA Budapest Innovációs Termék-, a SuperStore-, Az Év Kereskedője, Az Év Legsikeresebb Promóciója-, Az Év Trade Marketingese versenynek.
A Lánchíd Alapítvány kuratóriumának elnöke, munkájával olyan hátrányos helyzetű középiskolásoknak segít, akik bár képességeik alapján egyetemi tanulmányok elvégzésére hivatottak, anyagi lehetőségük támogatás nélkül nem tenné ezt lehetővé.
Herner Katalin
KÖVET EGyesület a Fenntartható Gazdaságért – ügyvezető igazgató
Több mint 20 éve a KÖVET csapat tagja, 2018 óta a vezetője.
Végzettségét tekintve jogi szakokleveles környezetmérnök (Veszprémi Egyetem, ELTE), emellett környezeti auditor és gyakorlati környezetvédelmi szakember. A vállalatok, szervezetek felelős, fenntartható működéséért dolgozik KÖVET-es munkatársaival együtt. Szakterületei a vállalati fenntarthatóság, szervezeti karbonlábnyom számítás, ökotérképezés, életciklus elemzés, EMAS, környezeti teljesítményértékelés, környezeti megtakarítások azonosítása, ISO 26000, zöld irodák és zöld rendezvények minősítése, ESG, körforgásos gazdaság. Ezeken a területeken részt vett számos hazai és nemzetközi pályázatban és vezetett vállalati programokat. A szakmai rendezvények rendszeres meghívott előadója, a Green Brands Akadémián a Fenntarthatósági Menedzser képzés (GBA-CSM) előadója, karbonlábnyom számítás tantárgyban.
“Energikus, megoldás-orientált és nyitott vezetőnek tartom magam, a munkámhoz és a három fiamhoz szükséges energiaszintet természetjárással, sok mozgással és futással tartom fenn”.
Jenei Attila
EY denkstatt Hungary Kft.
Lakatos Sándor
SEED Alapítvány
Lakatos Zsófia
Magyar PR Szövetség / Emerald Public Relations, ügyvezető
Elismert CSR szakértő, rendszeres előadója a témában rendezett hazai és nemzetközi konferenciáknak és óraadó tanára a Metropolitan Egyetemnek. 2013 júliusában jelent meg Londonban szakkönyve „Corporate Social Performance in Emerging Markets – Sustainable Leadership in an Interdependent World” címmel. 2013 novemberében az országban elsőként kapta meg a Fenntarthatóság Szakmai Követe díjat.
Markó Csaba
Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége (KSZGYSZ)
25 évet dolgozott az államigazgatásban, a környezetvédelmi tárca hulladékgazdálkodási főosztályán különböző pozíciókban. 2014 óta a KSZGYSZ szakértője, mely „Környezetvédelmi Felelősségvállalási Nyilatkozatában ” küldetéseként rögzíti a biológiai sokféleség megőrzésének elősegítését, a klímapolitika célok elérését, a természeti erőforrások megóvását, a körforgásos gazdaság, az anyag- és energia-takarékosság és -hatékonyság megvalósítását, a hulladékhierarchia érvényesülését, az élhető környezet fenntartható kialakítását.
Nagy Gréta
DANDELION Kft. – ügyvezető
Szöllősi Réka
Független élelmiszeripari tanácsadó, szakíró
2006 óta foglalkozik élelmiszerekkel, élelmiszer-szabályozással, 12 évig volt a Felelős Élelmiszergyártók Szövetségének vezető munkatársa. Jelenleg szabadúszó kommunikációs és fenntarthatósági tanácsadó, a fenntarthatóbb élelmiszerellátásról szóló első hazai blog létrehozója, több hazai és egy nemzetközi fenntarthatósági termékverseny zsűrijének tagja.
Célja, hogy ösztönözze és támogassa a hazai élelmiszer-vállalkozásokat működésük és termékeik fenntarthatóbbá változtatásában, hozzájáruljon a klímabarát étrend hazai elterjesztéséhez és társadalmi elfogadtatásához.